NO ON DB, epub formatta e-kitap tasarım ve uygulamalarımız öncelikle iPad ve diğer android tabletler içindir.
iPad
için ePub format kitap yüklemek

" Kitap ve dergilerin dijital ortamda yaygınlaşmasında, erişilebilirliklerinde veri tabanlarının önemi büyüktür. Herkesin eşit olarak bilgiye ulaşabilmesi açısından dijital kütüphaneler kurulması desteklenmelidir. "

Referans: İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Türkiye Yayıncılar Birliği’nin birlikte düzenledikleri, “4. Türkiye Yayıncılık Kurultayı” (6-7 Mayıs 2010)Kurumsal firmalar, üniversiteler, eğitim kurumları için
dijital kütüphane oluşumuna destek veriyoruz.

Kurumsal firmaların gelişmesinde ve büyümesinde insan kaynaklarının eğitimi büyük önem taşımaktadır. Bu fikir birliğinde olan firmalar, eğitim için bütçeler ayırmakta ve sonucunda yığınlar halinde dosyalarda eğitim içerikleri hazırlamaktadırlar. Bu dosyaların her zaman ve her yerde, personelinizin rahatça taşıyabileceği bir platformda olmasını kim istemez ki!...

Hem eğitim bütçenize hem de eğitimde kullanım kolaylığı getirecek olan "dijital kütüphaneler" içerisinde, ne tür belgeler olabilir. Gelin sesli düşünelim!... Faaliyet raporları, kurumsal kimlik kitapçığı, personel eğitim ve mevzuat kitapçıkları, ürün/marka eğitim kitapları, kullanma kılavuzları, dönem toplantısı kitapçıkları, ürün hakkında soru ve cevaplar (FAQ), kongre ve toplantı sonrası özet kitapçıklar, literatürler, sosyal içerikli halkla paylaşabileceğiniz sanat/fotoğraf/şiir kitapları, çizgi romanlar, karikatür kitapları, firmanızın köklü tarihini anlatan kitaplar, firmanızın kurucusu hakkında biyografi, referans kitaplar, vademecum vs... Firmanızın dijital kütüphanesinde ne tür e-kitaplar olmasını istiyorsanız tasarlıyoruz.Dijital kütüphanenin firmanıza sağlayacağı avantajlar:

Dijital ktüphanedeki
e-kitaplar, baskı maliyetleri önemli ölçüde azaltacaktır. Vakit aşımından dolayı güncelleme imkanı oldukları için, RPT (tekrar) baskıların ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Arşivleme ya da depo yönetimi giderlerinin azalması konusunda ciddi ekonomik rol oynayacaktır.

Kurumsal web sayfanızda açılacak bir sayfa ile "dijital kütüphaneniz" isterseniz bütün dünyaya açılmış olacaktır. E-kitaplarınız rahatlıkla indirebilir ve okunabilir olacaktır. Böylece firmanızın vizyonu ile buluşan bir okuyucu kitlesine sahip olacaksınız.

"iBooks" aplikasyonu için yapılan
e-kitaplarda film ve ses gösterme özelliği bulunmaktadır. Bu özellik, bugüne kadar kitaplarla birlikte vermeyi düşündüğünüz filmlerin CD kaydı ve etiketleme, kutulama masraflarını ortadan kaldıracaktır.

Efektif kullanıma sahip e-kitapların avantajları PDF belgelerden çok daha fazladır. Bu okuma ve not alma alışkanlığını arttırarak ürün/marka eğitiminize olumlu katkılar sağlayacaktır. Dahası yeni bir motivasyon getirecektir.

E-kitap içerisindeki interaktivite ile anında iletişime geçmenin kolaylığı eğitim içeriğini zenginleştirecektir. Hatta okuyucu ve yazar arasında anında iletişim köprüsü bile kurulabilecektir.

"Off-line" okunabilme özelliği ile her zaman ve her yerde rahatlıkla okunabilinecek, GPRS veya 3G hizmetine gerek duyulmayacaktır.


"iBooks" aplikasyonu içerisindeki e-kitap veya PDF belgenin başka bir kişiye gönderimi yapılamaz, kopyalanamaz.^