NO ON DB, epub formatta e-kitap tasarım ve uygulamalarımız öncelikle iPad ve diğer android tabletler içindir.


iPad'inizi açın. ePub3Lib açıldı.

qr_index.pngTürkiye Elektronik Yayıncılık Tasarım Araştırma Grubu tarafından hazırlanan ePub3Lib içerisinde, özgün tasarımlardaki epub3 format e-kitapları ücretsiz olarak sadece iPad’inizdeki iBooks aplikasyonuna hemen indirebilirsiniz. Platforma sadece en son versiyon IOS sisteme sahip iPad içerisindeki Safari ile giriş yapılmaktadır. ePub3Lib içerisindeki her bir e-kitabın tanıtım broşürleri 28 dili desteklemektedir. Tanıtım broşürünü okuduktan sonra “Download” butonunun açılacağını hatırlatmak isteriz. ePub3Lib giriş yapmak için tıklayınız.

iPad içerisine kitap eklemek çok kolay...

Sadece iPad değil, iPhone ve iPodTouch "iBooks" uygulamasına ePub format e-kitap yüklemek için aynı işlemi yapabilirsiniz. Biz örnek olarak iPad cihazına e-kitap yüklemeyi anlatmak istiyoruz. Rakamların üzerine geldiğinzde resimler değişecektir.

1- iPad cihazının USB girişini bilgisayarınıza takınız. Bu işlemi yapmadan evvel iTunes programınızı açmayı önermiyoruz. Eğer iTunes programınız bilgisayarınızda yok ise ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 2- iTunes programınızı açın. 3- iTunes öncelikle iPad cihazını tanıyıp "iPad sync is complete." uyarısı çıkıncaya kadar bekleyiniz. 4- File > Add to Library... menüsüne giriniz. 5- Bilgisayarınızdaki epub formatlı (.epub) kitabınızı seçiniz. "Open" tuşuna basarak kitabınızın iTunes içine yüklenmesini sonlandırınız. 6- iTunes sol bloğundaki "Books" bölümününe tıkladığınızda ktüphane içerisine kitabınız eklendiğini göreceksiniz. 7- Kitabı iPad içine sürükleyiniz. E-kitabınızı seçip, iTunes sol bloğundaki iPad isminizin üzerine doğru sürükleyip, bırakınız. Kitabınız iPad içerisine yükleme zamanı bittikten sonra iPad içerisinden "iBooks" uygulamasını açıp; kitabınızı okumaya başlayabilirsiniz.


^