NO ON DB, epub formatta e-kitap tasarım ve uygulamalarımız öncelikle iPad ve diğer android tabletler içindir.

Tabletler için DB*
kitaplar tasarlıyoruz.

Çünkü, eskiden olduğu gibi geçmiş artık tabletlerden okunacak... Tabletler ile gelişmiş akıllı cep telefonlarındaki DB* okuyucu programları için e-kitap tasarlıyor ve uyguluyoruz.

* E-kitap (digital book).
Biz e-kitap olarak ePub format kitaplar tasarlamaktayız.

" E-kitap bir kültür ürünüdür... Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dijital yayıncılığın hızla gelişeceği ve yayıncılık sektörü içinde önemli bir pazar payına sahip olacağı anlaşılmaktadır... Dijital yayıncılık bilgiye erişimi hızlandırarak ve kolaylaştırarak, içeriğe olan ihtiyacı arttırmaktadır. "

Referans: İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Türkiye Yayıncılar Birliği’nin birlikte düzenledikleri, “4. Türkiye Yayıncılık Kurultayı” (6-7 Mayıs 2010)eBook tasarımı, çikolata kutusu tasarımı gibi incelik ister.

Dijital yayıncılığın başarısında öncelikle dijital içeriğin önemi olduğu kadar, "okuma tadını arttıran tasarım" da önemli bir rol oynamaktadır. İleri teknolojiyi takip etmek ve grafik sanatı unsurlarını bu teknoloji ile mükemmel bir şekilde birleştirmek, dijital yayıncılığın başarısında önemli rol oynar. iyi tasarlanmış e-kitaplar, içeriği önce göze beğendirir. Bu nedenle iyi bir e-kitabının bir çikolata kutusu tasarlamak kadar incelik istediğini biliyoruz.

İçeriğin okuyucuya aktarılmasında kullanılacak interaktif enstrumanların seçimi, başarıyı getiren ikinci önemli rolü oynamaktadır. Bununla birlikte asıl konu; hazırlanan e-kitabın okuyucu ile hangi cihaz üzerinde bulaşacağıdır.
E-kitap okuyan 716 kişide yapılan bir araştırma göstermiştir ki; bu kişilerin %79'u tablet, Palm gibi kendi dijital cihazlarında kitaplarını okumak istemektedir.


Bu çalışma, öncelikle tabletler (iPad, Android tabletler) üzerinde okunacak e-kitap kitapların tasarımına yönelmemizin çıkış noktalarından biri olmuştur.Desktop başında bağlı kalmayın!
Kitap okumanın özgürlüğünü yeniden hissedin!

Artık sevdiğiniz yazarların şiirlerini her yerde sevdiklerinizle paylaşabileceksiniz. Ya da sevdiğiniz bir fotoğrafçının son albümünü... Veya sevdiğiniz rock grubunun biyografisini... Öğrenci iseniz literatürleri... Neyi okumak, hangi dünyayı keşfetmek istiyorsanız hazırladığımız "Off-line"
e-kitaplar sizlere okuma özgürlüğü sunuyor... Hem de herhangi bir laptopa, modeme ya da GPRS - 3G sistemine bağlı olmanıza gerek kalmadan...

Tasarladığımız "Off-line" e-kitapları istediğiniz yerde okuyabilirsiniz. İster metroda veya otobüste işe giderken, ister kuyrukta birşeyleri beklerken... Sayfalarca dolusu e-kitabı her zaman yanınızda taşıyabileceksiniz.
E-kitaplar ile zamanda yolculuğa çıkmanın her an keyfini çıkaracaksınız... Uçakta seyahat ederken bile...


"Off-line" kitapları istediğiniz yerde okuyabilirsiniz.Her mobil cihaz "kişisel kütüphane" olacaktır!

Yurtdışında yapılan diğer bir araştırmada ise insanların yanlarına almayı unutmak istemedikleri, başkalarıyla paylaşmak istemedikleri 3 materyal olduğu tespit edilmiştir. Birincisi ev anahtarı, ikincisi araba anahtarı ve üçüncüsü ise cep telefonu... Gelişen teknolojinin yaşantımızdaki alışkanlıkları nasıl değiştirdiğinin en çarpıcı örneği olan bu sonuç;
"e-kitaplarımı da kimseyle paylaşmam" yorumu yapma hakkını doğurmaktadır.

iPad
için ePub format kitap yüklemek

E-kitaplar bugüne kadar sadece "eBook Reader" cihazlar tarafından okunmaktaydı. Fakat mobil e-kitap okuma aplikasyonları ile "touch screen" cep telefonları taşınabilir "cep kütüphanesi" halini almıştır. Özelikle ücretsiz "iBooks" uygulamasının sağladığı kitap okuma hissi ve kolaylığı ile iPad, renkli illüstrasyonlu, renkli fotoğraflı kitap okuma, yazarın sesini dinleme ve kitap içinde video seyretme gibi yenilikleri ile "eBook Reader" piyasasında dünyada birinci tercih edilen cihaz konumuna gelmiştir. Bundan dolayı yaptığımız tasarımlarımızda Apple tarafından geliştirilen yazılım teknolojisini kullanmaktayız. Ve okuyucularımıza öncelikle Apple mobil cihazlarını tavsiye etmekteyiz.